خرید فارسی بر هیوندای
» مطالب » راهنمای خرید ابزار آلات » راهنمایی در خرید کارواش خانگی و صنعتی با توجه به نیازها و بودجه
اهنمایی در خرید کارواش خانگی و صنعتی
راهنمای خرید ابزار آلات

راهنمایی در خرید کارواش خانگی و صنعتی با توجه به نیازها و بودجه

اسفند 9, 1402 زمان مطالعه: 4 دقیقه 160181

همه ما برای تمیز کردن وسایل مختلفی مانند خودرو و یا فضاهایی مانند حیاط و دیوار‌ها از آب استفاده می‌کنیم اما از آنجایی که آب پر فشار و پر قدرت توانایی بیشتری برای تمیز کردن دارد، معمولا از کارواش استفاده می‌شود. کارواش‌ها دارای قطعات و اجزای مهمی مانند پمپ هستند که آب را با فشار و فدرت زیاد پخش می‌کند و آلودگی‌های مختلفی که بر روی سطوح وجود دارد را به خوبی از بین می‌برد.

امروزه از کارواش‌ها استفاده زیادی می‌شود و یکی از تجهیزات کاربردی برای تمیزکاری است. کارواش‌ها انواع مختلفی دارند که از نظر نوع کاربری به دو دسته کارواش خانگی و کارواش صنعتی تقسیم می‌شوند که هر کدام از این دو نوع کارواش از نظر طراحی و عملکرد تفاوت‌هایی باهم دارند.

با وجود کاربردی بودن کاروش‌های صنعتی و خانگی، اما باید در خرید آن‌ها دقت نمود و نکات مهمی را رعایت کرد تا بهترین آن‌ها با توجه به نیاز و هدف خود خریداری شود. ما در این مقاله به راهنمای خرید کارواش خانگی و صنعتی می‌پردازیم، پس برای دریافت اطلاعات کاربردی در این زمینه، تا انتها با ما همراه باشید. در ضمن اگر قصدی جهت خرید دارید پیشنهاد میکنیم حتما مقاله بهترین کارواش های هیوندای تا 8 میلیون تومان؛ پرفروش های بازار را مطالعه کنید.

معرفی کارواش خانگی و صنعتی

معرفی کارواش خانگی و صنعتی

قبل از پرداختن به راهنمای خرید کارواش خانگی و صنعتی بهتر است که ابتدا شناختی کلی درمورد این نوع کارواش‌ها داشته‌ باشید. کارواش خانگی و صنعتی از جنبه‌های مختلفی با هم تفاوت داشته و هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.

همانطور که مشخص است کارواش‌های خانگی برای مصارف خانگی و روزمره کاربرد دارند و از قدرت کمتری نسبت به کارواش‌های صنعتی برخوردار هستند. همچنین کارواش‌های خانگی در اندازه کوچک‌تری تولید می‌شوند و قطعات آن‌ها نیز قدرت چندان‌ زیادی ندارد. بنابراین کارواش خانگی برای استفاده کوتاه مدت مناسب است و در صورت استفاده طولانی مدت، دچار سوختگی یا آسیب خواهند شد.

اما کاروش‌های صنعتی برای استفاده طولانی مدت و حجم شستشوی زیاد مناسب هستند و هیچ آسیبی به آن‌ها وارد نمی‌شود. قدرت موتور کارواش‌های صنعتی بالا‌تر است و عملکرد بهتری در پخش آب با فشار زیاد دارند. قطعاتی که در کارواش صنعتی استفاده شده است، با کیفیت‌تر بوده و از عمر طولانی‌تری برخوردار هستند. از کارواش‌های صنعتی در مراکزی که خودروها شستشو داده می‌شوند یا قالیشویی‌ها و غیره استفاده می‌شود.

نکات مهم خرید کارواش خانگی و صنعتی

کاربرد همه کاروش‌های خانگی و صنعتی، تسهیل و تسریع عملیات شستشو و نظافت است اما برای خرید آن‌ها باید موارد مهمی را بررسی نمود تا بهترین نوع آن‌ها متناسب با بودجه و نیاز شما خریداری شود. با خرید کارواش مناسب، در هزینه و زمان شما صرفه جویی می‌شود و محصولی کاربردی و بدون پشیمانی را تهیه خواهید نمود. در ادامه راهنما و مهم‌ترین نکاتی که برای خرید کارواش خانگی و صنعتی باید رعایت شود بیان شده است.

سیم مفتول گالوانیزه گرم و سرد چند نوع است؟ کاربرد هرکدام چیست؟
بیشتر بخوانید

• توجه به نوع منبع انرژی

کارواش‌ها از نظر منبع تغذیه و انرژی معمولا دو نوع برقی و بنزینی یا همان دیزلی دارند که عملکرد و کاربرد هر کدام متفاوت است. برای خرید کارواش خانگی بهتر است که نوع برقی آن تهیه شود زیرا این نوع کارواش‌ها برای امور نظافتی کوتاه مدت مناسب هستند. کاروش‌های برقی دسترسی سریع‌ و راحتی به منبع انرژی دارند و به دلیل وزن و صدای کمتر برای مصارف خانگی مناسب‌تر هستند. اما برای خرید کارواش‌های صنعتی بهتر است که نوع بنزینی یا دیزلی آن‌ها انتخاب شود که بدون محدودیت و نگرانی از بابت منبع تغذیه می‌توان در مسافت‌های طولانی نیز از آن‌ها استفاده نمود. کاروش‌های بنزینی از قدرت بالایی برخوردار هستند و برای استفاده طولانی مدت نیز مناسب هستند.

• انتخاب کارواش آب سرد یا گرم

کارواش‌ها دو نوع آب سرد و گرم دارند که کارواش آب گرم برای تمیز کردن چربی‌ها و آلودگی‌های سنگین و عفونی استفاده می‌شود. برای مثال در محیط‌های صنعتی از این نوع کارواش استفاده می‌شود. اما کارواش آب سرد برای شستشوی حیاط یا خودرو و آلودگی‌های کمتر مناسب است. بنابراین باید باتوجه به نیاز و هدف خود کارواش مناسب را خریداری نمود.

• بررسی توان موتور و فشار آب

نکته مهم دیگری که در راهنمای خرید کارواش خانگی و صنعتی باید به آن توجه شود، میزان توان موتور است. درصورتی که قصد دارید سطوح موردنظر را با فشار و قدرت بالاتری شستشو دهید باید کارواش خانگی یا صنعتی با قدرت بالاتری انتخاب شود. کارواش‌های برقی با وات نشان داده می‌شود و کارواش‌های بنزینی نیز با سلنتی متر مکعب یا اسب بخار سنجیده می‌شود‌. بنابراین هر چه وات یا اسب بخار یک کارواش بیشتر باشد، قدرت و سرعت آن نیز بیشتر خواهد بود‌. کارواش‌های خانگی و صنعتی با فشار و توان بالا، سطوح را با فشار بالاتر و در زمان کوته‌تری انجام می‌دهند. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که هر چه توان موتور بیشتر باشد، آب و برق بیشتری نیز مصرف می‌کند.

• توجه به حداکثر خروجی آب

برای خرید کارواش خانگی و صنعتی باید به حداکثر خروجی آب توجه کنید که هر چه خروجی آب بیشتر باشد، قاعدتا آب به میزان بیشتر و با فشار بالاتر خارج خواهد شد. درصورتی که هدف شما از خرید کارواش تمیز کردن سطوح خیلی کثیف و سفت و سخت باشد، باید کارواشی با حجم خروجی بالا تهیه شود.

• ابعاد، اندازه و وزن کارواش

کاروش‌های خانگی در ابعاد و اندزه متنوعی تولید می‌شوند که باید دقت نمود با توجه به کاربرد موردنظر خود، کارواشی با اندازه مناسب انتخاب شود. همچنین درصورتی که قصد حمل کارواش به مسافتی طولانی را دارید بهتر است کارواشی با وزن مناسب و استاندارد خریداری کنید.

• بررسی نوع محرکه موتور

موتور کارواش خانگی و صنعتی دارای دو نوع محرکه الکترونی و زغالی هستند که ویژگید‌های آن‌ها با هم متفاوت است و باید متناسب با نیاز، بهترین آن را انتخاب کرد. موتورهای ذغالی نسبت به موتورهای الکترونی عمر کم‌تری دارند و برای استفاده از آن‌ها باید کنترل زمان را نگه داشت. اما موتورهای الکترونی علاوه‌بر عمر و دوام طولانی، زمان بیشتری را نیز برای شستشو فراهم می‌کنند.

• جنس موتور کارواش

جنس موتور کارواش تاثیر مستقیمی بر طول عمر آن دارد که موتورهای فلزی نسبت به موتورهای پلاستیکی از عمر طولانی‌تری برخوردار هستند. بنابراین برای خرید کارواش خانگی و صنعتی باید کارواشی انتخاب کرد که جنس موتور آن مناسب باشد.

دریل شارژی حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟
بیشتر بخوانید

• برخورداری از لوازم جانبی و حالت‌های مختلف شستشو

برخورداری از لوازم جانبی و حالت‌های مختلف شستشو

برخی از کاروش‌های خانگی و صنعتی دارای لوازم جانبی کاربردی و مهمی هستند که قابلیت‌های مختلفی برای شستشوی سطوح فراهم می‌کنند. بنابراین بهتر است که لوازم جانبی کارواش بررسی شود. همچنین یکی از معیارهای مهمی که کارواش باید داشته باشد، حالت‌ها و قابلیت‌های مختلف شستشو است که باعث عملکرد بهتر شستشو می‌شود.

• شرکت سازنده و برند کارواش

تولیدکنندگان زیادی در حال تولید کارواش‌های خانگی و صنعتی هستند که کیفیت قطعاتی که هر کدام از تولیدکنندگان برای کارواش‌ها استفاده می‌کنند متفاوت است. بنابراین باید توجه نمود که کارواش موردنیاز خود را از برندی معتبر و شناخته شده خریداری نمود.

• نوع شلنگ کارواش و طول آن

یکی دیگر از مواردی که در راهنمای خرید کارواش خانگی و صنعتی باید به آن پرداخته شود، نوع و جنس شلنگ کارواش است که باید از شلنگی پر قدرت و مقاوم و با کیفیت تولید شده باشد تا به راحتی دچار آسب نشود. همچنین طول شلنگ کارواش نیز باید مناسب و استاندارد باشد.

• جنس پمپ کارواش

متریال‌های مختلفی برای تولید پمپ کارواش‌های خانگی و صنعتی استفاده می‌شود که پمپ‌های از جنس آلومینیوم و برنج به دلیل مقاومت و طول عمر بالا بهترین گزینه هستند.

• قابلیت مصرف مواد شوینده

ممکن است که سطحی که قصد شستشوی آن با کارواش را دارید بسیار کثیف و چرب باشد و برای تمیز شدن به استفاده از مواد شوینده نیاز باشد. به همین دلیل کارواش باید قابلیت استفاده از مواد شوینده را داشته باشد.

• تناسب بین قیمت و کیفیت کارواش

قیمت کاروش‌های خانگی و صنعتی تحت تاثیر عوامل مختلفی مشخص می‌شود اما به صورت کلی باید دقت نمود که قیمت کارواش با توجه به کیفیت آن مناسب باشد. همچنین باتوجه به تنوع بابا کارواش‌های خانگی و صنعتی از نظر قیمت، می‌توان با توجه به بودجه خود کارواش مناسب را خریداری کرد.

نتیجه‌گیری

نتیجه گیری راهنمایی در خرید کارواش خانگی و صنعتی

کاروش‌ها تجهیزاتی کابردی برای شستشوی سطوح مختلف هستند که آب را با سرعت و قدرت بالا پخش نموده و باعث تمیز شدن سطوح مختلف می‌شوند. کاروش‌ها از نظر کاربرد دو نوع خانگی و صنعتی دارند که از کارواش خانگی برای کارهای روزمره و برای مدتی کوتاه استفاده می‌شود اما کاروش‌های صنعتی برای مدتی طولانی و پروژه‌های شستشو‌ی بزرگتر قابل استفاده هستند. برای خرید کارواش خانگی و صنعتی باید نکات مهمی را رعایت نمود تا بهترین کارواش با توجه به نیاز و بودجه خریداری شود و هزینه صرف شده هدر نرود. ما در این مقاله به راهنمای خرید کارواش خانگی و صنعتی پرداختیم.

فروشگاه تخصصی و آنلاین ابزار کارمانیا جوش باستان به عنوان یکی از بهترین ارائه کننده ابزار و یراق آلات در کشور، امکان خرید کارواش خانگی و صنعتی را با امکاناتی نظیر ارسال رایگان و فوری، ضمانت اصل بودن کالا به همراه گارانتی رسمی به کل شهرهای ایران و مستقیم از کارخانه و شرکت هیوندای برای شما فراهم کرده است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت و مشاهده مدل‌های مختلف، دستگاه مورد نیاز خود را با بهترین قیمت خریداری کنید.

سوالات متداول

  1. کاربرد کارواش خانگی و کارواش صنعتی چیست؟

از کارواش‌های خانگی برای تمیز کردن سطوحی با میزان کثیفی کمتر و برای مدت کوتاه استفاده می‌شود. اما کاروش‌های صنعتی برای شستشوهای طولانی مدت و تجهیزات و فضاهایی که به قدرت و فشار بیشتر آب نیاز است، استفاده می‌شود.

  1. برای خرید کارواش خانگی و صنعتی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

نکات مهمی که برای خرید کارواش خانگی و صنعتی باید به آن‌ها توجه شوند عبارتنداز، توجه به نوع منبع انرژی، سرد یا گرم بودن کاروش‌ها، ابعاد و اندازه‌ و وزن کارواش، حداکثر خروجی آب، جنس موتور، نوع شلنگ، برند و تولید‌کننده، نوع محرکه موتور و غیره.

  1. از کارواش آب گرم چه استفاده‌ای می‌شود؟

در صورتی که سطوح خیلی چرب و کثیف باشند از کارواش آب گرم برای تمیز کردن آن استفاده می‌شود که به دلیل فشار بالای آب و بخار آن، آلودگی‌ها از بین خواهد رفت.

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00
تحریریه کارمانیا مگ

تحریریه کارمانیا مگ

ما در تیم تحریریه مجله کارمانیا جوش باستان به معرفی، بررسی و مقایسه تخصصی ابزارآلات روز ایران و جهان می پردازیم. امید که گامی کوچک در جهت رشد صنعت ابزارآلات برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×